Home | Kontakt | Serwis | Pomoc zdalna  
 
Alatea logo Unilogic
 
 
  Strona Główna >

Comarch ERP logo

MODUŁY OPTIMA:
Struktura systemu Optima
Handel
Serwis
Comarch ERP e-Sklep
Detal
Faktury
Księga Podatkowa
Płace i Kadry/PLUS
Comarch ERP e-Pracownik
Analizy BI
CRM
Kasa i Bank
Środki Trwałe
Księga Handlowa
Biuro Rachunkowe
Pulpit Menadżera
Obieg dokumentów
iComarch24
Informacje dodatkowe
Comarch ASYSTA

 

 

 

Optima wersja demo Cennik Optima Optima zakup

COMARCH ERP OPTIMA Handel

 

Rozwijająca się firma handlowa wymaga informatycznego wsparcia w obrocie towarami. Comarch ERP Optima moduł Handel pozwala na pełną obsługę firmy w zakresie fakturowania oraz prowadzenia gospodarki magazynowej. 

Moduł ten zawiera wszystkie funkcjonalności modułu Faktury, ponadto umożliwia zarządzanie zasobami w magazynie oraz wystawianie różnorodnych dokumentów handlowych i magazynowych, takich jak: dokument Tax Free, Intrastat, zamówienia i rezerwacje, przyjęcia i wydania zewnętrzne oraz wewnętrzne, arkusze inwentaryzacyjne i wiele innych.

 

Optima - sprzedaż przez Internet Każda firma posiadająca Comarch ERP Optima Handel może bezpłatnie prowadzić sprzedaż swoich towarów na portalu wszystko.pl więcej

 

Optima Handel - program magazynowy

Lista towarów w magazynie

Podstawowe funkcje to:

 • wielomagazynowość - w obrębie jednej firmy możliwe jest prowadzenie kilku lokalnych magazynów.
 • możliwość rozliczania kosztu własnego sprzedaży jedną z czterech metod:
  • FIFO
  • LIFO
  • AVCO (średnie ważone)
  • QUAN (okresowe naliczanie kosztu własnego z zachowaniem chronologii dostaw zgodnie z wybraną metodą).
 • Dodatkowo w module Handel Plus możliwe jest wydawanie towaru z konkretnych dostaw
 • obsługa dokumentów zewnętrznych (PZ – Przyjęć Zewnętrznych, WZ – Rozchodów Zewnętrznych)
 • obsługa dokumentów wewnętrznych (PW - Przyjęć Wewnętrznych, RW - Rozchodów Wewnętrznych, MM – Przesunięć Międzymagazynowych). Są to samodzielne dokumenty, które odzwierciedlają ruch towarów w obrębie firmy.
 • inwentaryzacja
 • kompletacja – umożliwia produkcję towaru/ usługi w oparciu o zdefiniowane wcześniej receptury
 • automatyczne generowanie faktury zakupu/sprzedaży na podstawie jednego lub kilku dokumentów PZ/WZ i odwrotnie,
 • współpraca z Comarch ERP e-Sklep – przesyłanie towarów wraz z opisami, zdjęciami i innymi atrybutami do witryny sklepu internetowego, stworzonego Comarch ERP e-Sklep.
 • Rezerwacje Odbiorcy - dokumenty RO powodują zarezerwowanie towaru dla wybranego klienta. Na podstawie wystawionych rezerwacji możemy wystawić dokumenty sprzedażowe lub zamówić towar pod konkretną rezerwację
 • Zamówienia u Dostawcy – na podstawie zamówienia można utworzyć dokumenty zakupowe (Faktura Zakupu, Przyjęcie Zewnętrzne)
 • rozbudowana karta towarowa – pozwala przypisać towar do wielu grup magazynowych oraz nadać mu specjalne atrybuty opisujące dany towar (w formie tekstowej, liczbowej lub graficznej),
 • obsługa opakowań kaucjonowanych, z możliwością fakturowania opakowań niezwróconych w terminie,

Dodatkowo moduł Handel umożliwia integrację z Comarch ERP Mobilny Sprzedawca – aplikacją przeznaczoną dla przedstawicieli handlowych, która jest nieocenioną pomocą w codziennej pracy przedstawiciela handlowego. Znajduje zastosowanie zarówno w pre-sellingu jaki i w van-sellingu. Aplikacja bazuje na najnowszych technologiach i przeznaczona jest na urządzenia przenośne, takie jak smartphony, czy palmtopy.

Moduł Comarch ERP Optima Handel został zintegrowany z aplikacją Comarch ERP Mobilny Sprzedawca tak, aby możliwe było wysyłanie danych o towarach i kontrahentach do urządzenia oraz odczytywanie z urządzenia informacji o zamówieniach lub sprzedaży.

Comarch ERP Optima Handel Plus

Rozszerzony moduł - Handel Plus zawiera dodatkowe funkcjonalności  pozwalające na prowadzenie obrotu towarami w oparciu o konkretne partie zróżnicowane pod względem opisujących je cech. Szczegółowy opis partii pozwala przy wydawaniu z magazynu wyszukiwać i wprowadzać na dany dokument żądany produkt o konkretnych cechach. Użytkownik sam decyduje, z której dostawy, lub którą sztukę o zdefiniowanych cechach chce wydać z magazynu. Moduł ten jest dedykowany firmom prowadzącym rozbudowaną obsługę magazynów, które potrzebują pełnej kontroli podczas obrotu towarami. 

 

Zestawienie dla dostaw

W firmach prowadzących sprzedaż zagraniczną znajdzie zastosowanie funkcja umożliwiająca prowadzenie opisów towarów i grup towarowych w języku angielskim i niemieckim. Opcja ta jest szczególnie przydatna przy sprzedaży internetowej z wykorzystaniem Comarch ERP e-Sklep. Wprowadzone obcojęzyczne opisy towarów mogą być wyświetlane w witrynie sklepu.

Comarch ERP Optima Handel to:

 • Pełna informacja o stanach towarów na magazynie,
 • Możliwość prowadzenia działań poza granicami kraju
 • Przegląd historii transakcji towaru oraz kontrahenta, dzięki czemu z jednego miejsca można sprawdzić wszystkie transakcje i ich przedmioty, związane z wybranym kontrahentem lub towarem,
 • Utrzymanie płynności finansowej firmy na odpowiednim poziomie dzięki kontroli płatności przeterminowanych lub blokadzie sprzedaży poniżej limitu kredytu
 • Zapobieganie wystąpienia sytuacji, w której brakuje na magazynie potrzebnego towaru, lub niepotrzebne jego zaleganie poprzez kontrolę stanów minimalnych i maksymalnych,
 • Szczegółowe opisywanie dostaw towarów, co pozwala na rzetelne i efektywne prowadzenie magazynu w firmie.
 • Możliwość dotarcia do zupełnie nowych klientów wykorzystując możliwości sprzedaży internetowej poprzez moduł Comarch ERP e-Sklep,
 • Możliwość sprzedaży w terenie, dzięki integracji modułu z Comarch ERP Mobilny Sprzedawca – co znacznie usprawni sprzedaż prowadzoną poprzez przedstawicieli handlowych, a w efekcie zwiększa wydajność i skuteczność pracowników.

 

Wszystko.pl - sorzedaż przez Internet -sklep

wszystko.pl należy do najszybciej rozwijających się serwisów e-commerce w Polsce.

Skuteczna promocja i sprzedaż w Internecie to nic innego jak pozyskiwanie i efektywne wykorzystywanie nowych kanałów sprzedaży. Kolejnym, po porównywarkach cen, Allegro oraz reklamie w Google, sposobem na pozyskanie nowych Klientów jest wykorzystanie portalu zakupowego wszystko.pl, która jest autorskim projektem Comarch oraz iComarch24.

   Strona główna www.wszystko.pl  
 

Strona główna portalu

 

Dzięki założeniu, że sprzedawać w serwisie mogą wyłącznie klienci korzystający z rozwiązań Comarch oraz iComarch24, serwis ten stanowi wyjątkową na rynku wartość dodaną do zakupionego wcześniej oprogramowania.

Portal umożliwia użytkownikom przeszukiwanie asortymentu i zakupproduktów pochodzących bezpośrednio z stanów magazynowych firm (sklepów, dystrybutorów i producentów) wykorzystujących do zarządzania przedsiębiorstwem oprogramowanie Comarch ERP.

 Obecnie około 85 000 firm korzysta z systemów do zarządzania Comarch ERP  a dostępność towarów
w portalu stale rośnie.
 

 

Przedsiębiorcy udostępniając  asortyment do sprzedaży promują swoją markę i zwiększają sprzedaż bez konieczności otwierania własnego sklepu internetowego i bez ponoszenia dodatkowych kosztów (korzystanie z wszystko.pl dla Klientów Comarch jest bezpłatne).

 Wersja mobilna

Portal  jest dostępny dla użytkowników korzystających z przenośnych urządzeń połączonych z internetem.
Portal został przystosowany  do wyświetlania na urządzeniach mobilnych z powodu rosnącej oglądalności wśród użytkowników korzystających z takiej formy dostępu do sieci.
Liczba mobilnych internautów rośnie w bardzo dużym tempie, już teraz stanowi ok. 5% wszystkich odwiedzin serwisu.

 Korzystanie z wersji mobilnej tak samo jak w przypadku wersji pełnowymiarowej dla firm wystawiających swój asortyment do sprzedaży jest bezpłatne.

Włącz www.wszystko.pl w swoim systemie do zarządzania firmą!

Zarówno Comarch ERP Optima - program do zarządzania małą i średnią firmą i Comarch ERP umożliwiają internetową sprzedaż przez wszystko.pl.

 
Informacje

O naszej firmie...
O naszych Klientach...
Kontakt

Szybki kontakt:

tel.: 22 750 10 50
email: biuro@alatea.pl

Oferta oprogramowania

Kosztorysowanie
Dla biur rachunkowych
Finanse i księgowość
Kadry i płace
Handel i magazyn
Fakturowanie

Systemy ERP i inne

enova.ERP
Optima
Graffiti.erp
Asseco Wapro
Athenasoft
   
 

Programy do kosztorysownia NORMA Expert i Norma PRO Programy WAPRO atrakcyjne ceny - Zapytaj! Zapytaj o atrakcyjna ofertę
na program enova365
Programy Wapro taniej