Home | Kontakt | Serwis | Pomoc zdalna  
 
Alatea logo Unilogic
 
 
  Strona Główna >

Comarch ERP logo

MODUŁY OPTIMA:
Struktura systemu Optima
Handel
Serwis
Comarch ERP e-Sklep
Detal
Faktury
Księga Podatkowa
Płace i Kadry/PLUS
Comarch ERP e-Pracownik
Analizy BI
CRM
Kasa i Bank
Środki Trwałe
Księga Handlowa
Biuro Rachunkowe
Pulpit Menadżera
Obieg dokumentów
e-Sprawozdania NOWE
iComarch24
Informacje dodatkowe
Comarch ASYSTA

 

 

 

Optima wersja demo Cennik Optima Optima zakup

Internetowe Biuro Rachunkowe - Comarch ERP Optima w modelu usługowym

 

Jeśli prowadzisz biuro rachunkowe lub kancelarię doradztwa podatkowego i chcesz w pełni wykorzystać szanse jakie niosą nowe technologie oraz Internet - zostań Internetowym Biurem Rachunkowym.

Comarch ERP Optima dla biur rachunkowych to:

  • bieżące dostosowywanie programu do zmian w przepisach
  • ponad 4500 biur rachunkowych oraz kancelarii podatkowych pracujących na programie każdego dnia
  • ponad 10 lat doświadczenia na rynku
  • możliwość promocji w iKsięgowość24

 

Idea Internetowego Biura Rachunkowego

Koncepcja Internetowego Biura Rachunkowego Comarch ERP Optima w modelu usługowym oznacza pracę Doradcy Podatkowego lub Biura Rachunkowego wykorzystującego do obsługi swoich Klientów i kontaktu z nimi Internet oraz nowoczesne oprogramowanie internetowe Comarch ERP Optima w modelu usługowym.

Biuro Rachunkowe wynajmuje w usłudze Comarch ERP Optima w modelu usługowym odpowiednie moduły oprogramowania, z których korzysta za pośrednictwem sieci Internet. Klienci Biura również mogą korzystać z modułów Comarch ERP Optima w modelu usługowym np. do prowadzenia sprzedaży i magazynu, które poprzez Internet połączone są z modułami do prowadzenia księgowości obsługiwanymi przez Biuro Rachunkowe. Dzięki pracy na jednej bazie danych dokumenty wprowadzane przez Klienta (np. faktury) są automatycznie widoczne dla zalogowanego pracownika Biura Rachunkowego, który ma możliwość ich natychmiastowego zaksięgowania. Pozwala to na zautomatyzowanie pracy i całkowitą redukcję błędów powstających podczas wprowadzania danych do programu.

Nowoczesne modele współpracy z biurem rachunkowym

Wybór Comarch ERP Optima w modelu usługowmy dla BR oznacza brak kosztów związanych z zakupem oprogramowania i znaczną redukcję kosztów korzystania i utrzymania systemu komputerowego. Użytkownicy otrzymują także możliwość integracji poszczególnych modułów Comarch  ERP Optima w modelu usługowym dla BR za pośrednictwem sieci Internet. Pozwala to na stworzenie nowoczesnych i funkcjonalnych modeli pracy umożliwiających bardziej efektywne działanie firmy oraz zapewnienie wyższej jakości świadczonych usług.

Model 1  Biuro Rachunkowe Online
Biuro rachunkowe wykorzystuje do prowadzenia księgowości Comarch ERP Optima w modelu usługowym płacąc za wynajem aplikacji miesięczny abonament. Dzięki temu - oprócz redukcji kosztów - otrzymuje dostęp do swojego oprogramowania i danych z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Księgowanie odbywa się w tradycyjny sposób po dostarczeniu przez klienta dokumentów do biura.

Model 2 Podgląd danych
Biuro rachunkowe wykorzystuje do prowadzenia księgowości Comarch ERP Optima w modelu usługowym a klienci biura dodatkowo otrzymują możliwość wglądu w swoje dane finansowo-księgowe w trybie "tylko do odczytu" poprzez usługę Pulpit Menadżera, z której mogą korzystać za pomocą Internetu. Model ten pozwala skrócić czas obsługi klienta dzięki udostępnieniu mu narzędzi do samodzielnego przeglądania istotnych dla firmy danych.

Model 3 Pełna współpraca
Podobnie jak w modelu 1 klient biura dodatkowo korzysta z modułów Comarch ERP Optima w modelu usługowmy wspomagających procesy biznesowe w jego firmie (np. moduł Faktury). Odpowiednie operacje wykonywane przez klienta w programie są automatycznie transferowane przez Internet do modułów księgowych obsługiwanych przez biuro rachunkowe. Model ten znacznie zwiększa płynność pracy biura oraz oszczędza czas przeznaczany do tej pory na wprowadzanie papierowych dokumentów do programu.

Model 4  Pogotowie księgowe
Klient biura sam prowadzi swoją ewidencję księgową oraz kadrowo-płacową z wykorzystaniem oprogramowania Comarch ERP Optima w modelu usługowym, a biuro czuwa nad merytoryczną poprawnością wprowadzonych zapisów oraz prowadzi księgi w przypadku choroby lub urlopu pracowników księgowości klienta. W tym modelu do modułów Comarch ERP Optima w modelu usługowym równoczesny dostęp ma zarówno klient jak i biuro.

Model 5 Księgowanie na brudno
Klient korzystając przez Internet z oprogramowania finansowo księgowego Comarch ERP Optima w modelu usługowym sam księguje swoje dokumenty do bufora - "na brudno". Klient przechowuje wszystkie dokumenty u siebie, a biuro rachunkowe również przez Internet sprawdza te zapisy i dokonuje ich księgowania. Biuro wylicza też deklaracje podatkowe i składa je w odpowiednich terminach.

 

Comarch ERP Optima w modelu usługowym dla biur rachunkowych - korzyści

Usługa Comarch ERP Optima w modelu usługowym polega na udostępnianiu oprogramowania Comarch ERP Optima poprzez Internet. Klient za stałą miesięczną opłatę abonamentową otrzymuje dostęp do oprogramowania wspierającego zarządzanie firmą poprzez przeglądarkę internetową

Korzyści wynikające ze współpracy z Comarch ERP Optima w modelu usługowym:

1. Dostęp do danych 24h/dobę z każdego miejsca na ziemi.

Dzięki Comarch ERP Optima w modelu usługowym dostęp do danych jest możliwy 24h/dobę z każdego miejsca na świecie. Nasi Klienci mogą podejmować decyzje będąc w firmie, w domu jaki i w podróży. Wszystkiego czego potrzebują to komputer z dostępem do internetu.

2. Przechowywanie danych w Comarch Data Center

Wszystkie przesyłane dane są szyfrowane zaawansowaną technologią, wykorzystywaną np. przez największe banki w usługach bankowości internetowej. Dodatkowo informacje przechowywane w centrum danych zabezpieczane są zarówno przed fizycznym jak i wirtualnym dostępem.

  • Dane Klientów przechowywane są w Centrum Danych jednocześnie na kilku niezależnych serwerach, które są wyposażone w profesjonalne systemy podtrzymywania napięcia w razie awarii sieci energetycznej.

  • Dane wszystkich Użytkowników Comarch ERP Optima w modelu usługowym kopiowane są w cyklu 24 godzinnym (procedura wykonywania kopii bezpieczeństwa baz danych jest opisana w regulaminie usługi).

  • Centrum Danych jest fizycznie chronione przed nieupoważnionym dostępem i czynnikami zewnętrznymi.

  • Wykorzystywany jest silnik baz danych Microsoft SQL Server, z którego korzystają największe firmy na świecie, takie jak banki czy firmy ubezpieczeniowe.

  • Dane Klientów zabezpieczone są przed ewentualną ingerencją z zewnątrz oraz nieautoryzowanym dostępem wewnątrz sieci przez zastosowanie ścian ogniowych (ang. firewall).

  • Stosujemy nowoczesną technologię kryptografii - dane są szyfrowane przy użyciu 128- bitowego klucza SSL (Secure Socket Layer) i praktycznie są nie do przechwycenia przez osoby nieupoważnione.

3. Zawsze aktualne wersje oprogramowania

Dzięki usłudze Comarch ERP Optima w modelu usługowym Klient wykorzystuje w codziennej pracy zawsze najnowsze i najbardziej aktualne wersje oprogramowania. Comarch, jako producent bierze na siebie odpowiedzialność nie tylko dostosowywania systemu do zmian w przepisach, ale również instalacji aktualnych wersji. Instalacje aktualizacji przeprowadzane są sprawnie i praktycznie niezauważalnie dla Klientów.

4. Opieka konsultantów Comarch oraz iComarch24

W razie jakichkolwiek pytań do dyspozycji Klientów pozostają konsultanci techniczni, z którymi można kontaktować się telefonicznie oraz drogą elektroniczną (e-mail).

5. Niskie wymagania sprzętowe

Do poprawnej pracy z Comarch ERP Optima w modelu usługowym wystarczy komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows XP (SP3) lub nowszym oraz przeglądarką Internet Explorer w wersji 7.0 lub nowszej.

Porównaj koszty oprogramowania w modelu tradycyjnym (pudełko) oraz abonamentowym (chmura):

box vs cloud

 

 
Informacje

O naszej firmie...
O naszych Klientach...
Kontakt

Szybki kontakt:

tel.: 22 750 10 50
email: biuro@alatea.pl

Oferta oprogramowania

Kosztorysowanie
Dla biur rachunkowych
Finanse i księgowość
Kadry i płace
Handel i magazyn
Fakturowanie

Systemy ERP i inne

enova.ERP
Optima
Asseco Wapro
Athenasoft